Známky Prihlásenie Školský mail Triedy Google FACEBOOK Napíšte nám Kontakt Mapa

Pondelok 8. 8. 2022

Čo nás čaká?

Dátum Čas

Udalosť                                                                                         

05.09.2022   Začiatok vyučovania v novom šk. roku

PartneriPočet návštev: 5211499
 • Úhrady za internát a stravovanie

  V súvislosti so spájaním našej školy a vznikom nového subjektu budú ku dňu 31. 08. 2022 zrušené všetky bankové účty školy. Preto si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste úhrady – nedoplatky za školský internát a školské stravovanie - odoslali na bankové účty školy najneskôr dňa 19. 08. 2022.

  Informáciu o číslach nových bankových účtov platných od 01. 09. 2022 zverejníme na webovom sídle hneď, ako budú k dispozícii.

 • V pilotnom ročníku grantového programu prijala Nadácia Orange až 254 projektov. Medzi 24 vybranými inšpiratívnymi projektami sa ocitol aj náš projekt Nevypľuj dušu. Naša škola v 2. polroku školského roka 2021/2022 zorganizovala pre svojich pedagogických a odborných zamestnancov workshopy, supervízie a školenia zamerané na prevenciu syndrómu vyhorenia a podporu duševného zdravia.

  V mesiaci marec sa uskutočnili tri workshopy zamerané na prevenciu stresu a syndrómu vyhorenia. Lektorkou bola manažérka vzdelávania Stanislava Horváthová, ktorá je aj autorkou knihy Menej konať, viac byť. Vďaka projektu sa podarilo zabezpečiť pre zamestnancov pravidelné supervízie. Skupinové supervízie vnímame ako príležitosť porozprávať sa o problémoch, s ktorými sa denne pedagogickí a odborní zamestnanci stretávajú a tiež možnosť načerpať nové sily a inšpiráciu do ďalšej práce. Supervízie prebiehali po úsekoch so supervízorkami Martou Špalekovou, Barborou Kuchárovou a Ivonou Rankovovou. Pravidelná možnosť supervíznych stretnutí patrí k najúčinnejším nástrojom podpory a pomoci pracovníkom v pomáhajúcich profesiách, teda aj pedagógov.

 • Siedmi chlapci zo školského internátu spojili v stredu 22. 06. 2022 výlet na bicykloch s kúpaním. "Prešli sme 87 kilometrov, spálili 2800 kalórii. Počas akcie sme mali niekoľko prestávok: kúpanie v Rusovciach - prehliadka vodáckeho areálu v Čuňove - preplávanie kompou na ľavý breh Dunaja (520 m) - kúpanie, opekanie a požívanie cigánskej pečienky a špekačiek pri Čilistove a posledná zastávka na kofole v Hamuliakove. Odtiaľ za skonzumovania všetkých povolených látok a hlavne cukrov sme premiestnili svoje maličkosti naspäť na internát," upresňuje p. vychovávateľ P. Gregor, ktorý spolu s p. zástupcom P. Čaputom chlapcov sprevádzali (tiež na bicykli, samozrejme).

 • Vo štvrtok 16. 06. 2022 boli chlapci z internátu s vychovávateľmi Filipom Černým a Petrom Gregorom na vode v rámci projektu „Pádlovanie bez bariér“. Dušan, Michal a Paťka z neziskovej organizácie Outward Bound Slovensko nám pripravili nezabudnuteľný zážitok. Veľmi pekne im ďakujeme a sme radi, že táto spolupráca bude pokračovať.

  „Pádlovanie bez bariér“ alebo tzv. adaptívne pádlovanie je rozvojový projekt Outward Bound Slovensko pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Rozvíja sebavedomie, motivuje vystúpiť mimo zóny komfortu, podporuje motiváciu a sebarozvoj. Viac sa dozviete na https://www.outwardbound.sk/.

 • Vo štvrtok 16. 06. 2022 sme navštívili Bratislavský hrad, prešli sme sa jeho krásnymi barokovými záhradami a kochali sa pohľadmi na Bratislavu z hradieb. V meste sme sa osviežili zmrzlinou a po nábreží sme sa cez zrekonštruovaný bývalý železničný most vybrali do Sadu Janka Kráľa. V tieni stromov nám bolo v horúcom počasí prijemne. Do školy sme sa vrátili síce unavení, ale plní pekných dojmov. Trieda 1.OT/PM.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Na hrade - 1.OT+PM.

 • Slnečná a oddychová streda 15. 06. 2022 žiakov prípravného ročníka v záhrade Vodárenského múzea...

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vodárenské múzeum - PRR.

 • Obnovili sme tradíciu a po dlhšej dobe sme v utorok 14. 06. 2022 opäť zorganizovali priateľský futbalový zápas, kde si zahrali zamestnanci so žiakmi našej školy za podpory žiakov a zamestnancov v obecenstve. Počasie bolo skvelé, tribúny plné, proste ideálna futbalová atmosféra. Ďakujeme všetkým za toto krásne futbalové dopoludnie.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Futbal: žiaci vs. zamestnanci.

 • Žiaci 1.DP navštívili 14. 06. 2022 výstavu v areáli knižnice Cinema Šrot Park v Devínskej Novej Vsi, kde hobby umelec Braňo Pokornýz kovového odpadu vytvoril fantastické nadrozmerné filmové bytosti. Žiaci tak mali možnosť vidieť Terminátora, Predátora, Batmana či postavičky z Doby ľadovej alebo Číslo 5 žije. Nám depečkárom sa výstava veľmi páčila.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Sochy z kovového odpadu.

 • Po dvoch rokoch sa v pondelok 13. 06. 2022 opät konalo záverečné zhodnotenie práce žiakov z učebných odborov CK, ZH a KN. Ráno sa zišli v slávnostne vyzdobenej miestnosti spolu s triednymi učiteľmi a majstrami OV. Skúšky slávnostne otvoril p. riaditeľ Filo otvorením zapečatených obálok s otázkou. Žiaci sa potom odobrali do dielní. Vyhodnotenie ich celodenného úsilia bolo poobede. Na tomto vyhodnotení mali najskôr sami zhodnotiť svoju prácu, potom ich pedagógovia. Na záver p. riaditeľ Filo mohol konštatovať, že žiaci úspešne zvládli praktickú časť. Blahoželáme a spolu s nimi tešíme na slávnostné vyradenie, ktoré sa koná vo štvrtok 23. 06. 2022.

 • V dňoch 8. až 10. 6. 2022 sa žiaci druhého a tretieho ročníka učebných odborov ZH a CH zúčastnili poznávacieho pobytu vo Vysokých Tatrách. Pobyt mali ako odmenu za produktívnu prácu v záhrade. Žiakom sa páčilo nielen ubytovanie, ale aj túra spojená s poznávaním tatranskej flóry, jazda lanovkami, Tricklandia a strava v kolibe. Ubytovaní sme boli vo VPS Vysoké Tatry - Starý Smokovec.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album V Tatrách - ZH a CH.