• Červené stužky

• Aj tento rok sa zapájame do celoslovenskej kampane Červené stužky. Tá vrcholí 1. decembra Svetovým dňom boja proti AIDS. Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými týmto ochorením.

Pri tejto príležitosti vytvoríme 30.11.2022 na Švabinského spoločne živú červenú stužku pred školou (hlavným vchodom). Stretneme sa o 11:15. Ak máte chuť, pokojne sa oblečte do červenej, ale nie je to nutnosť. Vo štvrtok 01.12.2022 o 11.45 h vytvoríme živú červenú stužku zasa na Dúbravskej ceste. Všetkých žiakov i zamestnancov srdečne pozývame. Cervene_stuzky_2022.pdf

• Platby za obedy

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia,

vzhľadom k tomu, že sme k zmene dodávateľa obedov pristúpili v polovici mesiaca november a celý systém bol pre nás nový, sa na nás doteraz nevzťahovali štandardné termíny splatnosti. Prechodne sme obed poskytovali všetkým, bez podmienky vopred uhradenej stravy. Toto obdobie sa ale končí a splatnosť nám dodávateľ stravy určil nasledovne:

- platby za mesiac november treba uhradiť najneskôr do 02. 12. 2022

- platby za mesiac december treba uhradiť najneskôr do 10. 12. 2022

Pripomíname, že systém platieb je preddavkový a štandardne treba uhradiť vždy do 15. v danom mesiaci ten nasledujúci.

Prosíme, aby ste dodržali uvedené termíny, pretože ak platbu do stanovených dátumov neuskutočníte, Vaše dieťa sa nebude môcť prihlásiť na obed.

Ďakujeme Vám za trpezlivosť a porozumenie a veríme, že zmenu celkovo hodnotíte kladne

• Deň otvorených dverí

• Vo štvrtok 08.12.2022 od 09.00 do 12.00 h sa v našej Spojenej škole internátnej uskutoční DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA DÚBRAVSKEJ CESTE - odprezentuje sa prípravný ročník a učebné odbory cukrár, ľudovoumelecká tvorba, chovateľ, záhradník, opatrovateľ, služby a domáce práce a knihár. Záujemcom ukážeme aj školský internát
            O týždeň, vo štvrtok 15.12.2022 od 09.00 do 12.00 h sa uskutoční DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA ŠVABINSKÉHO - odprezentuje sa praktická škola a učebné odbory pekár, maliar a murár, stolár, kuchár, predavač a pedikúra-manikúra
            Srdečne pozývame uchádzačov o štúdium a ich rodičov, učiteľov, výchovných poradcov!

• Recitačná súťaž v Hlohovci

• Naša žiačka Mirka Slováková sa v utorok 22. 11. 2022 zúčastnila Celoslovenskej súťaže v prednese poézie a prózy v Hlohovci. Vybrala si náročný úryvok z diela Honoré de Balzaca Otec Goriot. Mirka medzi súťažiacimi nevynikala len výberom, ale predviedla aj bezchybnú pamäť s potrebnou dávkou dramatického prejavu. Hosťujúcej Spojenej škole internátnej v Hlohovci ďakujeme za organizáciu a príjemnú atmosféru, p. Čaputovej, ktorá vedie čitateľský krúžok, a p. asistentke Borovskej za podporu a Mirke za skvelý prednes a vzornú reprezentáciu školy.

• Rodičovské združenie

• V stredu 23. 11. 2022 o 15.00 h sa uskutoční rodičovské združenie v Odbornom učilišti na Dúbravskej ceste i v Odbornom učilišti a Praktickej škole na Švabinského ul. Triedne aktívy budú prebiehať v triedach, na vrátnici Vás usmernia. Triedni učitelia a majstri odbornej výchovy budú informovať o dochádzke, prospechu a správaní žiakov. Bude priestor aj na individuálne konzultácie.

• Zmena dodávateľa obedov

• Vážení rodičia, milí žiaci,

od pondelka 14. novembra 2022 prechádzame na výdaj obedov od nového dodávateľa. Novinkou je možnosť objednať si z viacerých druhov jedla a bezhotovostné platby v aplikácii EduPage. Ak máte problém s prihlásením, dajte nám, prosím, vedieť.

Viac informácií nájdete tu: Informacia_o_zmene_dodavatela_stravy.pdf

• Jesenné prázdniny

• Jesenné prázdniny majú žiaci od piatka 28. 10. 2022 do pondelka 31. 10. 2022, v utorok 01. 11. 2022 je štátny sviatok. Nástup do školy je v stredu 02. 11. 2022, na internát môžu žiaci prísť už v utorok 01. 11. 2022.

Pripomíname, že od októbra môžu ubytovaní žiaci prichádzať v nedeľu na školský internát už od 15.00 h. Táto zmena je trvalá a vychádza z potrieb niektorých žiakov a ich rodičov. Veríme, že vám tým zjednodušíme príchody na školský internát.

• Súťaž opatrovateľov

• V stredu 26. októbra 2022 sa v Medzilaborciach uskutočnila celoštátna súťaž praktických zručností a odborných vedomostí žiakov odborných učilíšť v učebnom odbore opatrovateľská starostlivosť v zariadeniach sociálnej starostlivosti. Za našu školu sa súťaže zúčastnili Nikoleta Laurinyeczová a Monika Husáková pod vedením p. majsterky Mgr. Dariny Orosziovej a hoci sa nezmestili na stupeň víťazov, v konkurencii 9 družstiev podali veľmi dobrý výkon. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Cesta na ďaleký východ bola dlhá, ale jesenná príroda poskytla krásne vyhľady... Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž opatrovateľov.