• Posledné zbohom

• Dnes sme sa naposledy rozlúčili s naším bývalým kolegom Otakarom Velebom, ktorý nás 1. januára 2023 náhle navždy opustil vo veku 69 rokov. Takmer 20 rokov, od roku 2002 až do svojho odchodu do dôchodku v roku 2021, pracoval v Odbornom učilišti na Dúbravskej ceste ako majster odbornej výchovy v učebnom odbore polygrafická výroba so zameraním na knihárne a kartonáž a už ako dôchodca aj ako pedagogický asistent. Spomíname si na neho ako na pracovitého, precízneho a ochotného, ústretového kolegu a priateľa, ktorý u nás vychoval a pripravil na povolanie desiatky chlapcov a dievčat. Česť jeho pamiatke!

• Vianočné trhy na ministerstve školstva

• Naša škola ako jedna z piatich slovenských škôl bola oslovená, aby sa predstavila na ministerstve školstva na Kramároch a ponúkla tu okrem informácií aj výrobky, ktoré vyrábajú naši žiaci pod vedením svojich majstrov odbornej výchovy. Vianočné trhy navštívilo aj vedenie úradu na čele s ministrom školstva J. Horeckým.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné trhy na ministerstve školstva.

• Vianočné prekvapenie

• Študenti zo Strednej odbornej školy pedagogickej na Bullovej ul. - budúci pedagogickí asistenti, ktorí u v našej škole vykonávajú pedagogickú prax, pripravili vo štvrtok 15.12.2022 našim žiakom na Dúbravskej ceste vianočné prekvapenie - vianočné dielničky. Takýmto pekným spôsobom sa spolu vo sviatočnom čase rozlúčili z rokom 2022. Aktivitu koordinovala naša školská poradkyňa J. Sekerešová. Všetkým účastníkom patrí vďaka.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné prekvapenie.

• Tvorivé dielne v SOŠPg

• V stredu 14.12. 2022 sa konali na Strednej odbornej škole pedagogickej na Bullovej ul. už tradičné tvorivé dielne (11. ročník), ktorých sa okrem domácich hostiteľov zúčastnilo takmer 100 našich žiakov z Patrónky i z Petržalky. Pripravených aktivít bolo veľa: vyrábali sa ikebany, zdobili sa stromčeky z polystyrénu, navliekali koráliky, lepili pozdravy, piekli medovníky, zdobili sa štupľové figúrky a šiškové sovičky... Naši žiaci si vyrobili darčeky pre blízkych a spoznali nových kamarátov. Bolo nás tak veľa, že sme sa na záverečnú fotografiu ani nezmestili, preto má tri časti :)  Všetkým organizátorom odkazujeme: ĎAKUJEME

• Black star barber

• Veľké ďakujeme dnes patrí holičstvu Black star barber na Trnavskej v Bratislave. Pán vychovávateľ Filip Černý zobral chlapcov z internátu do barber shopu, kde sa o nich nadštandardne postarali, boli trpezliví pri výbere účesov a spravili im nezabudnuteľný zážitok. Chlapci tak dostali predčasný darček k Vianociam.

Všetkým Black Star odporúčame, pre našich žiakov majú navyše pripravenú zľavu. Termín si môžete zarezervovať tu: https://www.blackstar-barber.sk/

Do fotogalérie bol pridaný nový album Black star barber .