• Dištančné vzdelávanie

• Milí žiaci,

tak ako počas prvej vlny pandémie COVID-19 aj teraz sme nútení učiť sa na diaľku - dištančne. Niektorým z vás stihli učitelia i majstri ešte v piatok dať do rúk materiály na štúdium. Tak ako počas prvej vlny ponúkame vám študijné materiály elektronicky - v ľavom menu tejto našej webovej stránky pod názvom Dištančné vzdelávanie.

Okrem týchto materiálov na štúdium by žiaci mali komunikovať s triednymi učiteľmi i ostatnými učiteľmi a majstrami dohodnutým spôsobom, najmä prostredníctvom G Suite, kde má každý žiak vytvorený účet s mailovou adresou v tvare  meno.priezvisko@oudubba.sk a kde je zaradený do príslušnej triedy (Classroom). Prihlasovacie údaje dostáva žiak od triedneho učiteľa.

Prajeme vám veľa chuti do učenia a dúfajme, že sa čoskoro stretneme v škole. Tešíme sa na vás.

• Uzatvorenie školy aj internátu

Rozhodnutím krízového štábu zo dňa 22. 10. 2020 by mali byť s výnimkou materských škôl a 1. stupňa základných škôl od pondelka 26. októbra zavreté všetky školy. Vzdelávanie má prebiehať dištančne. Zatvorený bude aj školský internát.

Prosíme žiakov a rodičov, aby si dnes zo školy a najmä z internátu zobrali všetky svoje osobné veci, lebo priestory prejdú opäť dôkladnou dezinfekciou. Ďakujeme za pochopenie.

Sledujte, prosím, webové sídlo školy - informácie budeme aktualizovať. Je možné, že odborné učilištia sa otvoria skôr ako avizovaného 27. novembra.

• Zostávame otvorení!

Po upresnení informácie z ministerstva školstva s radosťou oznamujeme, že Odborné učilište ani internát sa nezatvára ani po zasadnutí krízového štábu 11. 10. 2020.

Vyučovanie bude naďalej prebiehať prezenčne podľa rozvrhu hodín - teoretické i praktické vyučovanie. "Zároveň na všetkých druhoch škôl sa obmedzujú aktivity, ktoré nie sú kriticky dôležité pre výchovno-vzdelávací proces. V prípade praktického vyučovania, odborného výcviku či odbornej praxe u zamestnávateľa je možné naďalej pokračovať v jeho realizácii podľa pandemickej situácie u konkrétneho zamestnávateľa," píše sa v rozhodnutí ministra školstva z 11. 10. 2020.

Školský internát ostáva otvorený aj pre žiakov zo Spojenej školy na Dúbravskej a Mokrohájskej ceste.

• Škola od zajtra len dištančne

• Milí žiaci, vážení rodičia,

dnes na obed minister školstva informoval o rozhodnutí krízového štábu: od pondelka 12. 10. 2020 sa zatvárajú stredné školy a prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Vyzval tiež žiakov, aby necestovali na školské internáty. Ústredný krízový štáb ďalej rokuje, ďalšie rozhodnutia sa očakávajú popoludní.

Vzniknutá situácia nás mrzí, radšej by sme sa s vami vzdelávali prezenčne – v škole aj na internáte. Prípadné otázky alebo podnety môžete posielať na info@oudubba.sk. Na skoré stretnutie sa tešia

Vaši pedagógovia, odborní aj nepedagogickí zamestnanci