Známky Prihlásenie Školský mail Triedy Google FACEBOOK Napíšte nám Kontakt Mapa

Utorok 28. 6. 2022
Počet návštev: 5186596

Partneri
 • Pádlovanie bez bariér

  Vo štvrtok 16. 06. 2022 boli chlapci z internátu s vychovávateľmi Filipom Černým a Petrom Gregorom na vode v rámci projektu „Pádlovanie bez bariér“. Dušan, Michal a Paťka z neziskovej organizácie Outward Bound Slovensko nám pripravili nezabudnuteľný zážitok. Veľmi pekne im ďakujeme a sme radi, že táto spolupráca bude pokračovať.

  „Pádlovanie bez bariér“ alebo tzv. adaptívne pádlovanie je rozvojový projekt Outward Bound Slovensko pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Rozvíja sebavedomie, motivuje vystúpiť mimo zóny komfortu, podporuje motiváciu a sebarozvoj. Viac sa dozviete na https://www.outwardbound.sk/.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Pádlovanie bez bariér.

 • Prechádzka barokovým záhradami

  Vo štvrtok 16. 06. 2022 sme navštívili Bratislavský hrad, prešli sme sa jeho krásnymi barokovými záhradami a kochali sa pohľadmi na Bratislavu z hradieb. V meste sme sa osviežili zmrzlinou a po nábreží sme sa cez zrekonštruovaný bývalý železničný most vybrali do Sadu Janka Kráľa. V tieni stromov nám bolo v horúcom počasí prijemne. Do školy sme sa vrátili síce unavení, ale plní pekných dojmov.  Trieda 1.OT/PM.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Na hrade - 1.OT+PM.

 • Vodárenské múzeum - PRR

  Slnečná a oddychová streda 15. 06. 2022 žiakov prípravného ročníka v záhrade Vodárenského múzea...

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vodárenské múzeum - PRR.

 • Futbal: žiaci vs. zamestnanci

  Obnovili sme tradíciu a po dlhšej dobe sme v utorok 14. 06. 2022 opäť zorganizovali priateľský futbalový zápas, kde si zahrali zamestnanci so žiakmi našej školy za podpory žiakov a zamestnancov v obecenstve. Počasie bolo skvelé, tribúny plné, proste ideálna futbalová atmosféra. Ďakujeme všetkým za toto krásne futbalové dopoludnie.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Futbal: žiaci vs. zamestnanci.

 • Sochy z kovového odpadu

  Žiaci 1.DP navštívili 14. 06. 2022 výstavu v areáli knižnice Cinema Šrot Park v Devínskej Novej Vsi, kde hobby umelec Braňo Pokornýz kovového odpadu vytvoril fantastické nadrozmerné filmové bytosti. Žiaci tak mali možnosť vidieť Terminátora, Predátora, Batmana či postavičky z Doby ľadovej alebo Číslo 5 žije. Nám depečkárom sa výstava veľmi páčila. 

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Sochy z kovového odpadu.

 • Malé skúšky

  Po dvoch rokoch sa v pondelok 13. 06. 2022 opät konalo záverečné zhodnotenie práce žiakov z učebných odborov CK, ZH a KN. Ráno sa zišli v slávnostne vyzdobenej miestnosti spolu s triednymi učiteľmi a majstrami OV. Skúšky slávnostne otvoril p. riaditeľ Filo otvorením zapečatených obálok s otázkou. Žiaci sa potom odobrali do dielní. Vyhodnotenie ich celodenného úsilia bolo poobede. Na tomto vyhodnotení mali najskôr sami zhodnotiť svoju prácu, potom ich pedagógovia. Na záver p. riaditeľ Filo mohol konštatovať, že žiaci úspešne zvládli praktickú časť. Blahoželáme a spolu s nimi tešíme na slávnostné vyradenie, ktoré sa koná vo štvrtok 23. 06. 2022.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Malé skúšky.

 • Záhradníci a chovatelia v Tatrách

  V dňoch 8. až 10. 6. 2022 sa žiaci druhého a tretieho ročníka učebných odborov ZH a CH zúčastnili poznávacieho pobytu vo Vysokých Tatrách. Pobyt mali ako odmenu za produktívnu prácu v záhrade. Žiakom sa páčilo nielen ubytovanie, ale aj túra spojená s poznávaním tatranskej flóry, jazda lanovkami, Tricklandia a strava v kolibe. Ubytovaní sme boli vo VPS Vysoké Tatry - Starý Smokovec.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album V Tatrách - ZH a CH.

 • Súťaž cukrárov v Novej Vsi nad Žitavou

  Vo štvrtok 09. 06. 2022 sa zúčastnili žiačky Viktória Houdeková (2.CK) a Dominika Hobothová (3.CK) spolu s pani majsterkou Evou Švaralovou a pani učiteľkou Vilmou Kozánkovou celoslovenskej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí v učebnom odbore cukrárska výroba. Súťaže v Novej Vsi nad Žitavou sa zúčastnilo 12 dvojčlenných družstiev. Teoretická časť pozostávala z písomného testu, praktickú časť tvorila príprava tartaletiek a modelovanie ruží. Žiačky prezentovali svoje vedomosti aj praktické zručnosti, získali nové skúsenosti a rozšírili si obzor svojich možností. Obom dievčatám i pedagógom ďakujeme za reprezentáciu školy.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž cukrárov v Novej Vsi n. Ž..

 • V posilňovni

  Chlapci z internátu sa veľmi radi hýbu a športujú, preto uvítali možnosť navštíviť posilňovňu Sport Fit v Pezinku so svojím vychovávateľom Filipom Černým. Pod dohľadom fitness trénera Maťa Čechoviča absolvovali úvodný tréning, kde im pán tréner poukazoval ako to v posilňovni chodí, ako sa používajú rôzne stroje a ako správne robiť cviky. Chlapci boli nadšení z prístupu trénera, prostredie posilňovne sa im veľmi páčilo a už rozmýšľajú, že by chodili pravidelne. V tom ich môžme len povzbudiť.

 • Predlženie platnosti preukazu ISIC

   

  Dňom 30. 06. 2022 končí platnosť čipového preukazu ISIC. Ak si žiaci v priebehu júna nepredĺžia platnosť čipov preukazu ISIC, tak od 01. 07. 2022 budú platiť plné cestovné bez zľavy. Ak niekto využíva ISIC preukaz aj na iné zľavy, môže si zakúpiť aj známku za poplatok 10 €. Žiaci si môžu predĺžiť platnosť preukazu, resp. zakúpiť známku u p. zástupkyne PaedDr. S. Gergelovej v týchto časoch:
  utorok 07. 06. 2022 – žiaci 2. ročníka a 1.KR/B+PR/B
  streda 08. 06. 2022 – žiaci prípravného ročníka
  štvrtok 09. 06. 2022 – žiaci 1. ročníka
  Žiaci, ktorí budú neprítomní, môžu si predĺžiť platnosť ISIC preukazu alebo zakúpiť známku ISIC dodatočne v dňoch 24. – 30. 06. 2022.

 • Prijímanie do školy 2022
  6. 6. 2022

  Aktualizovali sme modul Prijímanie do školy 2022

 • MDD
 • MDD

  Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD.

 • Výchovný koncert BANDA

  Vo štvrtok 02. 06. 2022 sme ako súčasť Dňa detí pozvali známu slovenskú world music skupinu Banda. Kapelu tvoria: Samo Smetana (spev, husle), Ivan Hanula (spev, viola, husle, mandolína), Alžbeta Lukáčová (spev, cimbal, heligónka, ústna harmonika), Peter Obuch (spev, kontrabas, basička, píšťalka, fujara) a Ajdži Sabo (bicie, perkusie) a Eva Brunovská (spev, klávesy). Prvá časť koncertu bola venovaná predstaveniu tradičných hudobných nástrojov ľudovej muziky, v druhej časti nám hudobníci predstavili ukážky z rôznych kútov Slovenska. Popularizáciu myjavského, horehronského, oravského, goralského či zemplínskeho folklóru doplnili vlastnou tvorbou, inšpirovanou slovenskou tradičnou ľudovou hudbou, ale aj inými hudobnými žánrami a hudbou iných národov. Výchovný koncert, ktorý sa uskutočnil pod záštitou Hudobného centra, nás zaujal a ku koncu aj roztancoval.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Výchovný koncert BANDA.

 • Prípravný ročník v Danubiane

  Na MDD - v stredu 01. 06. 2022 - si žiaci prípravného ročníka s pani učiteľkou Danielou a pani asistentkami Monikou a Natáliou naplánovali malý výlet do galérie Danubiana. Nádherné počasie, prekrásne prostredie, skvelá spoločnosť, pohodové predpoludnie - stálo to za tú dlhú cestu MHD :) ... Nestihli sme uvidieť všetko, a tak sa do Danubiany radi vrátime - s rodinou, kamošmi, návštevou, ktorej by sme chceli ukázať jedno z najkrajších miest na Slovensku. Určite odporúčame všetkým taký krásny zážitok. A tak: Dovidenia v Danubiane, priatelia! 

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Danubiana - PRR.

 • Školský internát
  1. 6. 2022

  Aktualizovali sme modul Školský internát

 • Prax študentov SOŠ pedagogickej

  Pomaly sa končí prax študentov SOŠPg na našej škole. Súvislú prax tu po dvoch týždňoch absolvovalo 8 žiakov 4. ročníka a 6 žiakov 3. ročníka študijného odboru pedagogický asistent. Asistenciu si vyskúšali u žiakov PRR a učebných odborov ĽV, CK, DP a ZH, a to na teoretickom aj praktickom vyučovaní. Nadviazali tak na priebežnú prax, ktorú realizovali každý piatok v priebehu celého roka. 

  Spoluprácu oboch škôl umocňujú aj májové tvorivé dielne na SOŠPg v Dúbravke či zajtrajší Deň detí u nás - v areáli ZSS ROSA na Dúbravskej ceste.

 • Exkurzia CH - Piešťany

  Druháci a tretiaci chovatelia dostali od pána majstra M. Černušku odmenu za dobrú prácu počas školského roka - vzal ich na exkurziu do Piešťan. Hlavným cieľom bola návšteva Ekoparku - netradičnej ZOO. Samotný areál nie je príliš veľký, ale zážitok nám priniesol obrovský. Uvidíte sami na fotografiách. V bezprostrednej blízkosti zvierat nám čas ubehol rýchlo. Ani nevieme ako a už bol čas na obed. Dali sme si ho v reštaurácii v samom centre mesta. A hoci bolo odtiaľ všetko dostupné pešo, neodolali sme prehliadke mesta v otvorených vozňoch mestského vláčika. Potom už len rýchlo jedna zmrzka a šup domov. V školskom aute to išlo rýchlo a pohodlne. Zhodli sme sa, že nám bolo super. Ďakujeme za výlet, pán majster.

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia CH - Piešťany.

 • Voľnočasový klub

  Milé naše žiačky a žiaci,

  voľnočasový klub sa stal prijemnou súčasťou našich pondelkov. Tešíme sa na tie budúce, ktoré nás čakajú. Prinášame vám prehľad aktivít, ktoré pre vás pripravujeme. Pred každým klubom vám prinesieme bližšie informácie o plánovaných aktivitách a upresníme aj miesto konania.

  S pozdravom

                                                                                                                                    odborný tím školy

 • Usmernenie k bezpečnému prostrediu v školách

  Viacerí sa nás pýtate, ktoré epidemiologické opatrenia sú ešte v školách v platnosti a ktoré už nie. Ministerstvo školstva vydalo USMERNENIE K BEZPEČNÉMU PROSTREDIU V ŠKOLÁCH A ŠKOLSKÝCH ZARIADENIACH POČAS PANDÉMIE OCHORENIA COVID-19 A MIMORIADNEJ SITUÁCIE, keď ŠKOLSKÝ SEMAFOR je pre zlepšujúci sa vývoj epidemickej situácie pozastavený.

  Nás sa týka najmä to, že rodič naďalej predkladá pri nástupe do školy po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka. V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, sa žiak považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Ak žiak neprišiel v sprievode rodiča do školy a nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, je potrebné žiaka umiestniť do izolačnej miestnosti a bezodkladne kontaktovať rodiča.

  Celé usmernenie nájdete tu: 2022-05-04_Usmernenie_MS_SR.pdf

strana: