• Nástup do školy

• Milí žiaci, vážení rodičia!

Žiaci Odborného učilišťa na Dúbravskej ceste – prípravný ročník (PRR) a učebné odbory cukrár (CK), ľudovoumelecká tvorba (ĽV), opatrovateľ (OT), chovateľ (CH), záhradník (ZH), služby a domáce práce (DP) a knihár (KN) – nastúpia do školy v pondelok 04. 09. 2023 na 08.00 h.

Žiaci prípravného a prvého ročníka prídu aj s rodičmi (zákonnými zástupcami) a stretnú sa so svojimi triednymi učiteľmi v budove teoretického vyučovania – na vrátnici vás usmernia. Žiakov druhého a tretieho ročníka privítajú ich majstri odbornej výchovy na svojich pracoviskách.

V pondelok sa žiaci zoznámia s triednymi učiteľmi, majstrami odbornej výchovy, vybavia administratívne záležitosti (ochrana osobných údajov, prihlasovacie údaje do EduPage, potvrdenie o návšteve školy...), preto je nutné prísť so zákonným zástupcom (najmä u žiakov prípravného a prvého ročníka je potrebná prítomnosť zákonného zástupcu).

Zákonný zástupca v prípade záujmu vyplní žiadosť o študentskú kartu ISIC a prinesie fotografiu žiaka s rozmermi 25x25 milimetrov (študentská karta nahrádza čipovú kartu na MHD, SAD a Železničnú spoločnosť). Poplatok za ISIC kartu je 22 € . Ak žiak nechce používať ISIC kartu, musí si v škole zapožičať čip za zálohu 2 €, ktorý má slúžiť na čipovanie žiakov (príchod žiaka do školy a odchod zo školy) a na stravovanie v školskej jedálni.

Okrem toho žiak uhrádza príspevok vo výške 10 € do Rady rodičov. Ak školu navštevujú viacerí súrodenci, príspevok uhrádza len jeden z nich.

Vyučovanie začína v utorok 05. 09. 2023 o 07:45 triednickými hodinami a končí o 13:15 h. Žiaci budú oboznámení s organizáciou školského roka, dostanú rozvrh hodín, budú poučení o školskom poriadku a dodržiavaní pravidiel bezpečnosti a ochrany zdravia.

Od stredy 06. 09. 2023 sa už bude vyučovať podľa rozvrhu hodín.

V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať mailom (info@ssid.sk) alebo telefonicky (sekretariát 02/54793677, p. zástupkyňa L. Krušinová 0911/310618).

Na školskom internáte sa žiaci budú ubytovávať tiež až v pondelok 04. 09. 2023 priebežne – po tom, čo vybavia všetky náležitosti v škole. Vychovávatelia vás čakajú od rána, kontaktovať nás môžete mailom (info@ssid.sk) alebo telefonicky (sekretariát 02/54793677, p. zástupca P. Čaputa 0903/555886).

V pondelok budú mať obed len internátni žiaci, ostatní až od utorka.

Tešíme sa na Vás!

Mgr. Eduard Filo, riaditeľ školy