• Talent 2023

• S blížiacou sa zimou a Vianocami opäť prichádza obľúbená školská akcia TALENT 2023. Máte jedinečnú príležitosť odprezentovať to, v čom ste dobrí. Ak tancujete, repujete, recitujete, spievate, kreslíte... neváhajte a prihláste sa u svojho triedneho učiteľa.

Tešíme sa na všetkých v utorok 19. 12. 2023 v KD Lúky v Petržalke.

• Exkurzia v Kittsee

• Vo štvrtok 16.11.2023 sa uskutočnila exkurzia do čokoládovne v Kittsee. Žiakov učebného odboru cukrárska výroba doplnili ďalší z rôznych tried a odborov, takže exkurzie sa zúčastnilo spolu 44 žiakov a 5 pedagogických zamestnancov. Cieľom cesty bola návšteva výrobne čokolády, oboznámenie sa s technológiou prípravy čokoládových výrobkov a iných cukroviniek, ktoré sa priamo v Kittsee vyrábajú.  Žiaci mohli ich výrobky porovnať s výrobkami, ktoré poznajú z nášho trhu. Súčasťou exkurzie bola aj návšteva nákupného centra v Kittsee. Účel exkurzie bol splnený, žiaci si rozšírili svoje vedomosti.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Kittsee.

• Nebezpečenstvo na Whatsapp

• Vážení rodičia,

na žiadosť Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky si Vám dovoľujeme upozorniť na nebezpečnú skupinu na komunikačnej platforme Whatsapp "Přidej co nejvíc lidí", ktorá ponúka explicitný obsah a aktuálne sa šíri medzi žiakmi v Čechách a na Slovensku: Informacia_ms_sr.pdf

Prosím, venujme tejto informácii náležitú pozornosť a riaďme sa pokynmi v nej.

• Deň otvorených dverí

• V stredu 13.12.2023 od 09.00 do 11.00 h sa v našej Spojenej škole internátnej uskutoční DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ. Našim budúcim žiakom v Odbornom učilišti NA DÚBRAVSKEJ CESTE sa odprezentuje PRÍPRAVNÝ ROČNÍK a UČEBNÉ ODBORY CK, ĽV, CH, ZH, OT, DP a KN. Záujemcom ukážeme aj ŠKOLSKÝ INTERNÁT.

O deň skôr - v utorok 12.12.2023 od 09.00 do 12.00 h sa NA ŠVABINSKÉHO odprezentuje PRAKTICKÁ ŠKOLA a UČEBNÉ ODBORY Odborného učilišťa PK, MA, ST, KR, PR a PM. Vo vlastných priestoroch sa predstaví STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA s učebnými odbormi kuchár a záhradník.

Srdečne pozývame uchádzačov o štúdium a ich rodičov, učiteľov, výchovných/kariérnych poradcov!

• Štvrtok 16.11.2023 bez obeda

• Milí žiaci, vážení rodičia,

vzhľadom k havárii - úniku vody v areáli na Patrónke - bude vo štvrtok 16.11.2023 od rána odstavená voda vo veľkej časti areálu, o. i. aj v školskej jedálni a na internáte. Preto v tento deň jedáleň nebude v prevádzke. Všetci stravníci budú odhlásení z obeda. Bolo by dobré, keby si žiaci do školy priniesli silnejšiu desiatu a najmä dostatok tekutín.

Ďakujeme za porozumenie

• Rodičovské združenie

• Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie Odborného učilišťa, Dúbravská cesta 1, Bratislava, ktoré sa bude konať v stredu 15. 11. 2023 o 14.30 – 17.00 h vo veľkej jedálni – na vrátnici Vás usmernia.

Na programe bude zmena stanov Občianskeho združenia Rady rodičov pri Odbornom učilišti, Dúbravská cesta 1, Bratislava, voľba do rady rodičov a informácia o ukončení rekonštrukcie budovy „D“ (dielne praktického vyučovania uč. odborov CK, ĽV, DP, KN).

Po ukončení plenárneho rodičovského združenia sa rodičia v triedach stretnú s triednymi učiteľmi, majstrami odbornej výchovy, ktorí budú rodičov/zákonných zástupcov informovať o dochádzke, prospechu a správaní žiakov. Prítomní budú aj odborní zamestnanci (školský psychológ a sociálny pedagóg) a vedenie školy.

V prípade otázok nás kontaktujte na tel. čísle 02/54793677 (sekretariát) alebo 0911/310618 (p. zástupkyňa L. Krušinová).