• Bubnový workshop

• V piatok 27. januára 2023 sme u nás privítali Tona Gútha z občianskeho združenia Zvuky cez ruky, ktorý pripravil pre našich žiakov úžasný bubnový workshop. Žiaci si mohli zahrať na rôzne druhy bicích nástrojov, zaspievali si a vyskúšali si aj dirigovanie. Počas workshopu vládla veselá nálada, žiaci si hru vychutnali naozaj naplno, dokonca si aj zatancovali. Na konci si lektor odniesol aj pár osobných poďakovaní priamo od žiakov. Hudba vždy rozjasní srdcia detí, preto si takéto stretnutie určite zopakujeme.

• Vianočná pohľadnica

• V mesiaci december 2022 sa žiaci prípravného ročníka zúčastnili 19. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže detí s názvom VIANOČNÁ POHĽADNICA 2022. Súťaž usporiadalo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Väčšina prác detí bola vystavená aj v Bratislave – v západnom krídle Bratislavského hradu a v Poľsku.

Jedným z ocenených autorov bol aj žiak našej školy MAREK STRANSKÝ, ktorý sa umiestnil v zlatom pásme v kategórii ŠŠ. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a Marekovi gratulujeme.