Známky Prihlásenie Školský mail Triedy Google FACEBOOK Napíšte nám Kontakt Mapa

Pondelok 8. 8. 2022
Počet návštev: 5211448

Partneri
 • Klientske centrum

  Na krátku exkurziu do klientskeho centra Okresného úradu na Tomášikovej ulici v Bratislave sa v piatok 08. 11. 2019 vybrali pani učiteľky Daniela Križanová a Lívia Kurtiová so žiakmi 3.ZH+DP a 1.KR/B. Zorientovali sme sa v priestore klientskeho centra a zistili, koľko rôznych služieb pre občanov tu na jednom mieste poskytujú. Vyskúšali sme aj panel s dotykovou obrazovkou pre výber služby a získanie poradového čísla. Bola to síce kratučká, ale veľmi praktická návšteva tohto centra dôležitých úradov.

 • Bibliotéka

  V piatok 08. 11. 2019 sme sa zúčasnili výstavy Bibliotéka - pedagogika v bratislavskej Inchebe. Prezreli sme si v rôznych vydavateľstvách knihy, vypočuli sme si rozprávky a zahrali logické hry. Niektorí z nás si zasúťažili v priestoroch vedy a techniky a získali pekné ceny.

  Do galérie Bibliotéka 08.11.2019 boli pridané fotografie.

 • Súťaž kuchárov

  Vo štvrtok 07. 11. 2019 sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí v učebnom odbore obchodná prevádzka – práce pri príprave jedál v Námestove. Súťaže sa zúčastnili naše žiačky 1. ročníka Jennifer Fatonová a Kristína Galbová spolu s p. majsterkou Bc. Máriou Miklošovou, ktorá žiačky na súťaž aj pripravovala.

  Súťaž pozostávala z vedomostného testu a prípravy obložených chlebíčkov, kanapiek a vajíčkového šalátu na zeleninovom hniezde. Súťaže sa zúčastnilo 13 družstiev, všetci súťažiaci boli mimoriadne šikovní. I keď sme sa neumiestnili na stupni víťazov, sme na dievčatá nesmierne hrdí, pretože sú iba prváčky a trúfli si na niečo, čo doteraz ešte neskúsili – ako po vedomostnej, tak aj po praktickej stránke.

 • Rodičovské združenie

  V stredu 13. 11. 2019 o 15.00 h bude rodičovské združenie, na ktoré srdečne pozývame všetkých rodičov (zákonných zástupcov) našich žiakov.

  Pred rodičovským združením sa o 14.00 h v miestnosti č. 15 stretne Rada rodičov.

 • Herňa na internáte

  Od prvého novembra sme si pekne upravili priestory školského internátu, kde môžeme tráviť svoj voľný čas – posilňovňu a herňu. Umyli sme dlážku, vyhádzali poškodené a pokazené veci a nakoniec sme si v „novej“ herni zahrali stolný futbal, biliard a tiež „človeče nehnevaj sa“.

 • Svetlo a odraz

  Na fotografickom krúžku sme sa boli pozrieť na Zrkadlové ilúzie v Gallery Multium. Zároveň sme si pozreli Bratislavský hrad a Národnú radu SR. V galérii sme sa naučili, ako môžu vidieť predmety, ktoré sú položené vyššie ako oni. Keď svetelné lúče dopadajú na zrkadlo pod určitým uhlom, pod tým istým uhlom sa aj odrážajú, ale iným smerom. Preto môžeme v zrkadle vidieť niekoho oči len vtedy, keď on vidí nás. Toto vysvetľuje aj princíp periskopu, pričom sústava dvoch zrkadiel musí byť umiestnená pod rovnakým uhlom. Princíp dopadu a odrazu svetla na zrkadlo vysvetľuje aj to, prečo sa môžeme vidieť celí v zrkadle, ktoré je o polovicu nižšie ako my.

 • Aktualizačné vzdelávanie

  V utorok 29. 10. 2019 sa uskutočnilo v súlade s plánom profesijného rozvoja aktualizačné vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov školy. M. Lazarová a P. Chomjak z CPPPaP Bratislava IV pre nás pripravili tematický workshop, ktorý sa edukatívnou a zážitkovou formou zaoberá obdobím adolescencie. Naša školská psychologička D. Sýkorová priblížila niektoré aspekty práce so žiakmi s ADHD, ktoré bolo nosnou témou tohoročnej konferencie Križovatky. Riaditeľ školy E. Filo referoval o škole nášho typu v poľskom Krakove, ktorú navštívil v rámci odbornej exkurzie ZOUS. Stretnutie pripravila sociálna pedagogička J. Sekerešová.

 • Jesenné prázdniny a riaditeľské voľno

  Jesenné prázdniny trvajú v tomto roku od 30. 10. do 31. 10. 2019 a 01. 11. 2019 je štátny sviatok. Riaditeľ školy udelil z prevádzkových dôvodov na pondelok 28. 10. a utorok 29. 10. 2019 riaditeľské voľno. Žiaci budú mať teda voľno celý týždeň od 28. 10. do 01. 11. 2019 a celý týždeň nebude v prevádzke ani školský internát. V piatok 25. 10. 2019 bude skrátené vyučovanie do 11.30 h. Internát žiaci opustia do 15.00 h. Po prázdninách žiaci nastúpia do školy v pondelok 04. 11. 2019 podľa rozvrhu párneho týždňa. Žiaci môžu nastúpiť na školský internát už v nedeľu 03. 11. 2019 od 16.00 h alebo v pondelok.

 • Výchovný koncert

  Do galérie Výchovný koncert 25.10.2019 boli pridané fotografie.

 • Halloween

  Vo štvrtok 24. 10. 2019 sa konala Halloweenska párty pre žiakov školy a klientov ZSS Rosa. O druhej hodine poobede sa v kultúrnej miestnosti zišlo množstvo krásne strašidelných masiek. 

  Halloweensku párty sprevádzali  žiaci Veronika, Rudo a Dominika o hudbu sa postaral pán Čaputa v spolupráci s Rišom. Počas večera prebiehali súťaže, za ktoré víťazi odniesli pekné ceny, napr.za najkrajšie masky. O výzdobu kultúrnej miestnosti sa postarali vychovávatelia a žiaci ŠI a majsterky so žiakmi z učebných odborov cukrár a kuchár sa postarali o chutné občerstvenie.  

  Do galérie Halloween 24.10.2019 boli pridané fotografie.

 • Bibiana

  Vo štvrtok 24. 10. 2019 sa žiaci PRR, 1.KN a 1.CK zúčastnili výstavy KALIGRAFIA=KRASOPIS. Žiaci mali možnosť vidieť obrázky z histórie vzniku a vývoja písma, ako sa vytváralo v jednotlivých častiach sveta. Mali možnosť vidieť svetelné veršíky, Maľovanú abecedu od Jána Smreka a maľby od Aleny Wagnerovej. Stredovekú pisáreň s pexesom z maľovaných iniciál, púštny stan s orientálnou skladačkou i pagodu s hrou s kockami. Pre  žiakov bol k dispozícii pisársky stôl, kde si mohli vyskúšať klinové písmo, hieroglyfy, arabskú skladačku, barokovú kaligrafiu. Na druhom poschodí sa konala výstava ŠPERKOPRÍBEH. Táto výstava predstavovala šperky ich vznik, drahokamy, vzácne kovy a prírodné materiály, z ktorých sa šperky vyrábajú. V závere výstavy bol pripravený ateliér v ktorom si žiaci mohli poskladať vlastný šperk.  

  Do galérie Bibiana 24.10.2019 boli pridané fotografie.

 • Deň zdravia

  Dňa 23. 10. 2019 sme v školskom internáte venovali popoludnie sebe a svojmu zdraviu. Spolu s deťmi zo ZSS Rosa sme ochutnávali pripravené zdravé jedlá a aktívne sme sa zapájali do pripravených rôznorodých aktivít, ktorými získali nové vedomosti o tom, ako sa majú starať o svoje zdravie. Deti vytvárali projekty o zdravých a nezdravých potravinách, o tom, že máme piť veľa mlieka, čo škodí naším zubom a ako sa máme o ne starať, zároveň sme vyrezávali tekvice. Nakoniec sme si zatancovali, lebo aj pohyb je dôležitý pre naše zdravie.

 • Jesenná burza oblečenia

  V stredu 23.10.2019 sa uskutočnila v kultúrke Burza oblečenia, hračiek, topánok, bižutérie - jeseň 2019. Za pomoci firiem Signify, Skytoll, o.z. Ready to help a pracovníkov i priaznivcov našej školy sme nazbierali a pripravili malé Vianoce pre žiakov školy. Žiaci si vyberali pre seba veci na oblečenie, obuv, niečo pre radosť a tiež drobnosti pre svojich blízkych.

  To, čo zostane, recyklujeme v dielňach a vytvoríme rôzne výrobky ako tašky, púzdra, chňapky, zvyšné šatstvo pošleme na charitu, plyšové hračky, hrubé svetre a pulóvre, ktoré zostali, skončia v útulku pre zvieratká, kde naši žiaci chodia venčiť psíkov.

  Ďakujeme všetkým, čo sa podieľali na tejto našej dlhoročnej aktivite - zamestnancom firmy Signify (najmä p. Kollerovej), zamestnancom firmy Skytoll (p. Modranovej za koordináciu), rodinám spolupracujúcim s občianskym združením Ready to help (a hlavne p. Arthur, ktorá toto združenie vedie), triedam DP a OT a ich majsterkám za spoluprácu a prípravu. 

 • Deň otvorených dverí
 • Deň otvorených dverí

  V utorok 22. októbra 2018 od 09.00 do 11.00 h sa vo veľkej jedálni uskutoční DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ Odborného učilišťa. Našim budúcim žiakom sa predstavia všetky naše UČEBNÉ ODBORY aj PRÍPRAVNÝ ROČNÍK a ŠKOLSKÝ INTERNÁT, ktorý máme už piaty rok a ktorý okrem ubytovania a stravovania poskytuje výchovu mimo vyučovania a bohatú a rôznorodú krúžkovú činnosť. Našim budúcim žiakom, ktorí potrebujú širší rozsah služieb, sa predstaví aj Zariadenie sociálnych služieb ROSA, ktoré okrem ubytovania a stravovania, výchovy a krúžkovej činnosti poskytuje aj sociálne služby, ošetrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu.

 • Prijímanie do školy 2020
  7. 10. 2019

  Aktualizovali sme modul Prijímanie do školy 2020

 • Prihlasovanie a odhlasovanie stravy

  Upozorňujeme žiakov a ich rodičov, resp. zákonných zástupcov, že prihlásiť alebo odhlásiť stravu žiaka je potrebné 24 hodín vopred, v prípade akútneho ochorenia v ten deň ráno do 7.30 h je možné odhlásiť obed, olovrant a večeru. Ak žiak v uvedenom termíne nemá stravu odhlásenú, musí ju uhradiť.

  Zo stravy sa odhlasuje priamo v kuchyni u pani Aleny Jurkovičovej:

  pevná linka: 02/54773400 alebo 02/54773440, klapka 146

  mobil: 0911/978 693 (telefonicky alebo prostredníctvom SMS- správy)

  e-mail: alena.jurkovicova@domovrosa.sk

  Za prihlásenie a odhlásenie zo stravy nemožno považovať informáciu pedagógovi alebo na sekretariát, že žiak bude chýbať. 

 • Motokáry
 • Deti Patrónky

  V stredu 09. 10. 2019 vo výstavnej sieni Domu Quo Vadis na Hodžovom námestí otvoria výstavu Deti Patrónky. Fotografie nafotili študenti VŠVU pod vedením doc. Jozefa Sedláka v priebehu 10 rokov spolupráce s Odborným učilišťom a Zariadením sociálnej starostlivosti ROSA. Súčasťou vernisáže bude aj krst rovnomennej knihy. Projekt výstavy a knižná publikácia vychádza vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja a Rady rodičov pri Odbornom učilišti. Výstava potrvá do 31. októbra.

 • Výstava v ÚĽUV-e

  V pondelok 07. 10. 2019 sa žiaci 2.DP s pani učiteľkou Danielou Križanovou vybrali do galérie ÚĽUV-u na Obchodnú ulicu. Práve teraz, keď 2.DP má na ručných prácach tému VÝŠIVKA, tam totiž prebieha výstava ľudových výšiviek a ornamentiky Srdcom zdobené. Výstava je prenádherná - všetkým sa nám páčila. Kto by sa chcel o tom osobne presvedčiť, nech sa páči - výstava je otvorená do 28. 02. 2020.

strana: