Známky Prihlásenie Školský mail Školský G Suite FACEBOOK Napíšte nám Kontakt Mapa

Nedeľa 29. 11. 2020
Počet návštev: 4410770

Partneri • Informácia pre končiacich žiakov - tretiakov

   

  Milí tretiaci,

  na základe rozhodnutia ministerstva školstva sme vám dnes (7. mája 2020) uzavreli koncoročné známky - vyučovanie sa pre vás skončilo, už vám ani nebudeme dávať učivo či úlohy. 

  Tí z vás, ktorí ste splnili podmienky osvedčenia o zaučení, dostanete toto osvedčenie spolu s vysvedčením za 3. ročník.

  Tí z vás, ktorí ste splnili podmienky účasti na záverečnej skúške: záverečná skúška sa v tomto roku vykoná administratívne. Čo to znamená? Vysvedčenie o záverečnej skúške a výučný list dostanete na základe priemeru známok z odborného výcviku a z odborných predmetov (ich zoznam nájdete tu: https://oudubba.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=1).

  Doklady o ukončení vzdelenia a vysvedčenie za 3. ročník dostanete z rúk triedneho učiteľa. Termín si dohodnite s triednymi učiteľmi telefonicky alebo mailom v čase od 1. júna do 5. júna 2020.

  Viac informácií k ukončovaniu štúdia v tomto roku na našej škole nájdete tu: https://oudubba.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=0

  V prípade akýchkoľvek nejasností nás môžete kontaktovať na adrese info@oudubba.sk, príp. telefonicky: 02/54793677 alebo 0911/310620.

 • Psychohygiena v čase izolácie

   

  Milí žiaci, rodičia a učitelia,

  už je to viac ako mesiac, čo je naša škola zatvorená a my všetci trávime väčšinu času doma. Mnohí sme vytrhnutí z našich bežných dní a životov a nachádzame sa v izolácii. To môže byť veľmi náročné na psychiku, a preto som pre vás pripravila nápady na to, ako zvládnuť toto obdobie: 

  Naplánujte si režim dňa. Nevyspávajte celé doobedie, ale ráno vstaňte a spravte si program na daný deň. Skúste vstávať a chodiť spať približne v rovnakých časoch každý deň.

  Nepremrhajte dni len tak, ale robte niečo.

  Fyzická aktivita každý deň. Samozrejme každý podľa svojich možností, ale snažte sa nejako hýbať aspoň polhodinku denne. Či už zvolíte prechádzku alebo domáce cvičenie je na vás.

  Presne si vymedzte čas na učenie, opakovanie a dodržujte ho.

  Vždy majte niečo, na čo sa môžete tešiť. Či už to bude ranný čaj, večerný kúpeľ, telefonát s kamarátom, nejaká obľúbená aktivita alebo čokoľvek iné, na čo sa budete tešiť.

  Udržiavajte okolo seba poriadok.

  Obmedzte prijímanie informácií o koronavíruse na minimum. Stačí keď budete sledovať jeden dôveryhodný zdroj, ktorý si pozriete/prečítate iba raz do dňa.

  Sústreďte sa na to, čo môžete ovplyvňovať a kontrolovať. Nevieme ovplyvniť budúcnosť sveta ani správanie druhých ľudí, ale vieme ovplyvniť svoje správanie. Dodržujte všetky nariadenia a chráňte sa.

  Ak máte možnosť ísť na čerstvý vzduch, kde nestretnete ľudí, využite to. Môžete ísť niekam do prírody, na záhradu alebo aspoň na balkón.

  Majte čas len pre seba. Momentálne trávime so svojou rodinou omnoho viac času zavretí v malom spoločnom priestore. To môže vyvolať „ponorkovú chorobu“ a hádky. Občas padne dobre mať chvíľku len pre seba a zavrieť sa do svojej izby, prípadne ak nie je taká možnosť, tak aspoň niekam, kde môžeme byť chvíľku sami, aby sme si od všetkého oddýchli.

  Robte aktivity, ktoré vás bavia, zahrajte si hru alebo postavte puzzle.

  Všímajte si svoje pocity a rozprávajte sa o nich s niekým. Prípadne si píšte denník.

  Neizolujte sa úplne. Snažte sa ostať v kontakte so svojou rodinou, kamarátmi a známymi aspoň cez mobil, sociálne siete alebo videohovory.

  Ak sa cítite psychicky zle, vyhľadajte pomoc. Rozprávajte sa o svojich pocitoch s niekým, kto je vám blízky. V prípade potreby neváhajte kontaktovať aj mňa, školskú psychologičku.  

  Naplánujte si oslavu konca karantény. Premyslite si, čo budete robiť a s kým sa stretnete. Niekde si to zapíšte alebo nakreslite a uschovajte si to, aby ste na to nezabudli a mohli sa na to tešiť.

  Verím tomu, že to všetci zvládneme a čoskoro sa opäť uvidíme osobne.

  Vaša školská psychologička Daniela Sýkorová

 • Facebook školy

  Milí žiaci, rodičia a priatelia školy,

  dávame Vám do pozornosti facebookovú stránku našej školy. Nájdete tam dôležité informácie, odkazy na novinky zo školského webu a príspevky zo života školy a internátu. Tiež nás cez ňu v prípade potreby môžete kontaktovať.

  Odkaz na školský facebook nájdete na hornej lište webového sídla školy, príp. tu: https://www.facebook.com/Odborné-učilište-Dúbravská-cesta-Bratislava-110153133972042/

 • Veľkonočný pozdrav
 • Problémy s poštou

  Dnes, ale pravdepodobne už aj v minulých dňoch, sme mali technické problémy s našimi pracovnými e-mailami, vrátane adresy info@oudubba.sk. Už by to malo byť v poriadku. 

  Ak ste nám už poslali svoju mailovú adresu, urobte tak, prosím, ešte raz.

  Veľmi sa vám ospravedlňujeme za túto nepríjemnosť.

 • Žiadosť o e-mailové adresy

  Milí rodičia, zákonní zástupcovia,

  vzhľadom k súčasnej mimoriadnej situácii si vás dovoľujeme požiadať, aby ste nám poskytli vaše aktuálne e-mailové adresy, a to do 08. 04. 2020 mailom na adresu info@oudubba.sk. Potrebujeme s vami komunikovať aj individuálne ohľadne dištančného vzdelávania v súčasnej podobe a o zmenách, ktoré plánujeme zaviesť. 

  Pošlite nám, prosím, e-mailový kontakt všetci rodičia a zákonní zástupcovia (je to dôležité napr, pri striedavej starostlivosti), príp. aj plnoletí žiaci. Za pochopenie ďakujeme a dúfame, že sa so všetkými čoskoro uvidíme. 

 • Prerušené vyučovanie a prevádzka internátu

  Aktualizované: 25. 03. 2020 o 10.00 h

  Na základe vašich podnetov sme pre vás pripravili aj niekoľko tipov pre voľný čas. Nájdete ich v ľavom menu v priečinku Študijné materiály a úlohy. Pripomíname, že materiály a úlohy priebežne stále dopĺňame.

  Aktualizované: 24. 03. 2020 o 17.30 h

  Školy ostanú zatvorené až do odvolania, uviedol dnes na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.

  Aktualizované: 21. 03. 2020 o 17.30 h

  Pýtate sa, komu poslať vypracované úlohy. My vám ponúkame študijné materiály a úlohy, ktorú majú byť predovšetkým pomocou pre vás, aby sme sa "nezabudli" učiť. Nevieme vám zatiaľ ponúknuť formuláre, kde by ste priamo vpisovali odpovede a poslali nám ich späť. Ak niečo napíšete vo Worde, Exceli alebo PowerPointe alebo niečo napíšete na papier a ten odfotíte alebo oskenujete (formáty .jpg a .pdf), môžete to poslať v prílohe mailovej správy na adresu triedneho učiteľa, ktorý to posunie príslušnému učiteľovi alebo majstrovi. Je to možnosť, nie povinnosť! Vieme, že nie každý má na to technické vybavenie, dobré pripojenie k internetu a pod. 

  Všetci máme adresy v rovnakej podobe: meno(bodka)priezvisko(zavináč)oudubba.sk (bez mäkčeňov a dĺžňov), napr.  peter.caputa@oudubba.sk. Adresy pedagógov nájdete aj na webovom sídle školy, keď v ľavom menu kliknete na "Učitelia". Pozor: Stačí, aby ste zamenili či vynechali jedno písmeno alebo nenapísali medzi meno a priezvisko bodku, pedagóg správu nedostane (dostane ju administrátor).

  Aktualizované: 19. 03. 2020 o 17.30 h

  Nakoľko v našich životoch nastali veľké zmeny a naša škola je momentálne zatvorená, pripravili sme pre vás jednu novinku. Odteraz už môžete nájsť školského psychológa aj na facebookovej stránke Psychológ Oudubba. Pripájame aj priamy odkaz: https://www.facebook.com/Psychol%C3%B3g-Oudubba-112426217052807/?epa=SEARCH_BOXŠkolskú psychologičku môžete skontaktovať priamo cez súkromnú správu, ale zároveň môžete sledovať zaujímavé informácie, ktoré budú na Facebook stránke postupne pribúdať.

  Aktualizované: 18. 03. 2020 o 17.30 h

  Pripravili sme pre vás študijné materiály, texty, príklady a úlohy, pomocou ktorých si môžete opakovať učivo všeobecných i odborných predmetov a čiastočne aj precvičovať činnosti z odborného výcviku. Nájdete ich v ľavom menu rozdelené po ročníkoch a učebných odboroch. Väčšinou sú vo formáte .pdf, nemali by ste mať problém súbory otvoriť ani v mobile. Materiály a úlohy budeme postupne dopĺňať v závislosti od toho, ako dlho bude musieť byť škola zavretá.

  Aktualizované: 12. 03. 2020 o 15.30 h

  Ministerka školstva na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu prerušila vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane

  Aktualizované: 09. 03. 2020 o 11.30 h

  V čase prerušenia vyučovania a prevádzky školského internátu zdržiavajte sa doma, nestretávajte sa, necestujte MHD, nechoďte na žiadne športové ani spoločenské akcie, do kina ani do nákupných centier. Dodržujte dôsledne odporúčania Úradu verejného zdravotníctva.

  Sledujte webové sídlo školy (www.oudubba.sk), kde vás budeme priebežne informovať o ďalšom postupe.

  Aktualizované: 09. 03. 2020 o 09.00 h

  S ohľadom na epidemiologickú situáciu v Bratislavskom kraji a relatívne vysoký počet žiakov školy z okresu Malacky oznamujeme, že preventívne prerušujeme vyučovanie od utorka 10. 03. predbežne do 15. 03. 2020. Prerušenie sa týka aj žiakov, ktorí vykonávajú odborný výcvik na prevádzkach. V pondelok 09. 03. 2020 všetci žiaci ukončia vyučovanie o 13.00 h, idú na obed a domov, resp. na internát.

  Opatrenie sa týka aj školského internátu, ktorý nebude v prevádzke od 09. 03. predbežne do 15. 03. 2020. Žiaci opustia internát v pondelok 09. 03. 2020 do 18.00 h, všetci budú automaticky hromadne odhlásení zo stravovania.

  O aktuálnej situácii vás budeme priebežne informovať na tomto mieste.

  Aktualizované: 08. 03. 2020 o 21.00 h

  Našu školu ani školský internát nateraz nezatvárame. O aktuálnej situácii vás budeme informovať na tomto mieste 09. 03. 2020 cca o 08.00 h.

  Aktualizované: 08. 03. 2020 o 18.00 h

  Naša škola ani školský internát nateraz nemá dôvod zatvárať svoje brány. V prípade akejkoľvek zmeny vás, milí žiaci, rodičia aj zamestnanci, budeme informovať na tomto mieste.

  Úrad verejného zdravotníctva zatiaľ nepovažuje za potrebné zatvárať ďalšie školy. Uviedol to v reakcii na rozhodnutie Bratislavského kraja, ktorý preventívne prerušil výučbu v školách, v ktorých je zriaďovateľom.

  „Berieme na vedomie rozhodnutie BSK preventívne pozastaviť vyučovanie na stredných školách. Zo strany Úradu verejného zdravotníctva SR a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave nie je z epidemiologického hľadiska zatiaľ nutné pristúpiť k zatvoreniu ďalších škôl,“ uviedol hlavný hygienik.

  Aktualizované: 08. 03. 2020 o 12.00 h

  Naša škola ani školský internát nateraz nemá dôvod zatvárať svoje brány. V prípade akejkoľvek zmeny vás, milí žiaci, rodičia aj zamestnanci, budeme informovať na tomto mieste.

  Pokiaľ sa u žiakov neobjavia klinické príznaky respiračného ochorenia, nie je dôvod ich obmedzovať. Zároveň je potrebné apelovať na rodičov, aby neposielali do školy dieťa s príznakmi ochorenia. Takýto postup obdobne platí aj pre zamestnancov školy.

  Opatrenia krízového štábu: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-7

  Stále platia odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (viď nižšie) a ministerstva školstva: https://www.minedu.sk/usmernenie-k-sireniu-koronavirusu/:

  Pre materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy, školské zariadenia, študentské domovy a internáty ministerstvo školstva odporúča dodržiavať všeobecné preventívne ochranné opatrenia:

  • pravidelne si umývať ruky mydlom a vodou po dobu najmenej 20 sekúnd alebo použiť dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu. Nedotýkať sa očí, nosa a úst neumytými rukami,
  • pri kašľaní zakryť ústa a nos jednorazovou vreckovkou a následne ju zahodiť do koša,
  • vyvarovať sa úzkeho kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky infekcie dýchacích ciest a ktorí majú najmenej jeden z nasledujúcich príznakov: horúčka, kašeľ, bolesť hrdla a dýchavičnosť.
 • Domáca úloha

  Milí žiaci, od utorka 24.marca sú školy naďalej uzavreté až do odvolania... Mnohí ťažko znášame takéto dlhé nútené odlúčenie od kolegov, priateľov, kamarátov, spolužiakov, ale aj od prostredia, v ktorom sa dobre cítime. Tak teraz nastala hviezdna chvíľa pre užitočné využitie našich mobilných telefónov, internetu, PC a všetkých sociálnych sietí :). Naša najnovšia Domáca úloha je námet na skvelý spôsob ako zostať v spojení, rozšíriť si pritom slovnú zásobu a môcť povedať niekomu, ako sa cítime, čo nám chýba, po čom túžime, inšpirovať ostatných zaujímavými aktivitami a nápadmi na tvorivé využitie voľného času... A vlastne to nie je ani tak DÚ ako skôr 

  VÝZVA: NAPÍŠ LIST! 

  KOMU? ...triednej učiteľke alebo majsterke/majstrovi odbornej výchovy,  obľúbenej učiteľke/učiteľovi,  spolužiakovi/kamarátovi zo školy...

  AKO?  ...na počítači priamo do mailu (alebo ako prílohu mailu) alebo cez aplikácie WhatsAPP či VIBER v mobilnom telefóne alebo do aplikácie EDUPAGE v sekcii DÚ...

  O ČOM? ...ako sa máš, čo robíš, čo zaujímavé a pozitívne si čítal, videl, počul, kto a čo Ti najviac pomáha v týchto chvíľach, dňoch, týždňoch nútenej izolácie od sveta a ľudí...

  PREČO? ...možno z týchto vašich príspevkov napokon vyskladáme našu originálnu školskú knihu s názvom AKO SOM PREŽÍVAL VÍRENIE KORONY. Budú v nej vaše listy a ilustrácie z obrázkov a kresieb tých, ktorí radšej kreslia, ako píšu....

  Tak čo poviete? Ideme do toho? Písať a kresliť vieme, čas máme... nie je čo riešiť :) ZVLÁDNEME TO!

  PS: Nezabudnite sa pod svoj text/kresbu podpísať, aby ste mohli byť uvedení v zozname autorov.

  Pozdravujem všetkých a želám pevné zdravie a veľa radosti pri písaní našej spoločnej knihy.

  Daniela Križanová

 • Prihlášky bez lekára a do 15. mája

   

  Prihlášky na štúdium je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára, uviedol dnes na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

  Viac tu: https://oudubba.edupage.org/text4/

 • Študijné materiály a úlohy

   

  Milí žiaci a rodičia, 

  pripravili sme pre vás študijné materiály, texty, príklady a úlohy, pomocou ktorých si môžete opakovať učivo všeobecných i odborných predmetov a čiastočne aj precvičovať činnosti z odborného výcviku. Nájdete ich v ľavom menu rozdelené po ročníkoch a učebných odboroch. Väčšinou sú vo formáte .pdf, nemali by ste mať problém súbory otvoriť ani v mobile. 

  Materiály a úlohy budeme postupne dopĺňať v závislosti od toho, ako dlho bude musieť byť škola zavretá. Prosíme vás aj o spätnú väzbu, pozitívnu aj negatívnu. Môžete použiť horné menu - Napíšte nám.

  Vaši pedagógovia

 • Psychológ aj na Facebooku!

  Nakoľko v našich životoch nastali veľké zmeny a naša škola je momentálne zatvorená, pripravili sme pre vás jednu novinku. Odteraz už môžete nájsť školského psychológa aj na facebookovej stránke Psychológ Oudubba. Pripájame aj priamy odkaz: https://www.facebook.com/Psychol%C3%B3g-Oudubba-112426217052807/?epa=SEARCH_BOX.

  Školskú psychologičku môžete skontaktovať priamo cez súkromnú správu, ale zároveň môžete sledovať zaujímavé informácie, ktoré budú na Facebook stránke postupne pribúdať.

  Pre tých z vás, ktorí nevyužívate Facebook, je pani psychologička dostupná aj na e-mailovej adrese daniela.sykorova@oudubba.sk, kde ju môžete v prípade potreby kontaktovať. 

 • Študijné materiály na opakovanie

   

  Milí žiaci a rodičia, nie sme v súčasnosti pripravení uskutočňovať vyučovanie dištančnou formou, t.j. tak, že v určenom čase si vyučujúci a žiaci sadnú k počítačom prepojeným cez internet a cez vhodnú aplikáciu spolu vzájomne komunikujú a učia sa. Nie všetci učitelia a žiaci majú doma potrebnú techniku, pripojenie a softvér. Nemajú ani skúsenosť s takýmto vyučovaním. Nemôžeme využiť ani samoštúdium pomocou učebníc, lebo takmer žiadne neexistujú. Navyše značnú časť štúdia v odbornom učilišti tvorí praktické vyučovanie.

  Predsa však nechceme, aby ste boli tri týždne (pravdepodobne aj dlhšie) úplne odrezaní od učenia. Najmä tretiakom, ktorí sa chystajú k záverečným skúškam, by tento čas mohol chýbať. Preto pre vás pripravujeme študijné materiály, ktoré v stredu 18. marca sprístupníme na našom webovom sídle. Nebude to nové učivo, budú to materiály, pomocou ktorých si budete môcť opakovať učivo všeobecných i odborných predmetov. Praktické zručnosti vo väčšine odborov môžete trochu trénovať aj doma – využite čas.

  Dúfame, že to doma dobre zvládate, že vám nie je veľmi smutno za školou a spolužiakmi. Ale ak aj je, nestretávajte sa ani doma, ani vonku, komunikujte spolu len cez telefón, správy, sociálne siete. Ak chcete, môžete napísať aj nám, vašim pedagógom, ako sa máte, čo robíte, ako trávite čas... Tešíme sa na vás.

  Mgr. Eduard Filo, riaditeľ školy

 • Koronavírus - preventívne opatrenia

  V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou si Vám dovoľujeme požiadať o dôsledné dodržiavanie všetkých odporúčaní hlavného hygienika SR: 

  http://www.ruvzba.sk/koronavirus.html

  http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=250&Itemid=153

  V prípade výskytu chrípkového ochorenia nechajte žiakov v domácom prostredí, aby sa zabránilo šíreniu chrípky a aby sa vylúčili aj všetky možné riziká. Ak ste absolvovali dovolenku počas jarných prázdnin v rizikových krajinách, ak ste sa napr. vrátili po prázdninách z lyžovačky v severnom Taliansku, prípadne ste prijali návštevu z rizikových krajín, odporúča sa dodržiavať nasledovné preventívne opatrenia:

  • často si umývajte ruky mydlom a vodou, najmenej po dobu 20 sekúnd, môžete použiť dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu

  • očí, nosa a úst sa nedotýkajte neumytými rukami

  • zakrývajte si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou a následne ju zahoďte do koša

  • vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky

  • ak ste chorý, liečte sa doma

  • zabráňte nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami

  • 14 dní od príchodu z oblasti postihnutej novým koronavírusom je potrebné kontrolovať svoj zdravotný stav (horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť)

  • v prípade klinických príznakov po návrate je potrebné vyhľadať lekára a informovať ho o cestovateľskej anamnéze

   

 • Darujte nám 2% dane

  Podporte našu školu darovaním 2% svojej dane. Môžete nám pomôcť ako zamestnanec, podnikateľ alebo ako firma a budete mať istotu, že aspoň 2% Vašej dane pôjdu na dobrú vec. Môžete sa podieľať na zabezpečovaní výchovy a vzdelávania, prosperity, rozvoja a ochrany záujmov mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením, najmä žiakov školy, môžete spoluvytvárať materiálno-technické, ekonomické, personálne a odborné podmienky pre činnosť Odborného učilišťa a spolufinancovať projekty školy, môžete prispieť k pracovnému i osobnému a sociálnemu začleneniu žiakov a absolventov školy.

  Viac v ľavom menu. Ďakujeme. 

 • Dar z Nitry

  Na prvom ročníku benefičnej akcie Vianočný deň Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre (FEM) sme mali 4. decembra v Nitre zastúpenie aj my - za účasti našich žiakov Mariety Kováčovej, Davida Rácza i nášho absolventa, dnes zamestnanca nitrianskej nemocnice Martina Buzalku sme ponúkli vianočné výrobky viacerých našich učebných odborov. Spojiť sily a pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú, umožnilo aj partnerstvo s módnou značkou MIAMIA a ALLORA v spolupráci s Mgr. M. Kubíkovou.

  Výťažok z týchto benefičných trhov rozdelili organizátori medzi Detskú onkológiu v Bratislave a v Košiciach a Odborné učilište na Dúbravskej ceste v Bratislave. Dar vo výške 500 EUR prevzal na pôde školy od prodekanky fakulty doc. N. Turčekovej a manažérky pre PR Ing. A. Bakošovej riaditeľ školy Mgr. E. Filo. Ďakujeme.

   

 • Uplatnenie našich absolventov

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny spustilo v týchto dňoch aplikáciu, kde je možné vidieť i porovnať uplatnenie absolventov slovenských stredných a vysokých škôl.

  Viac o uplatnení našich absolventov nájdete tu:

  https://uplatnenie.sk/?stupen=S%C5%A0&kraj_skola=&skola=100000706&odbor=&rok_ukoncenia=2018

 • Jarné prázdniny

  V týždni od 17. do 21. februára 2020 sú jarné prázdniny. V piatok 14. 01. 2020 bude skrátené vyučovanie, žiaci po 4. vyučovacej hodine (o 11.20 h) idú na obed a domov, resp. na internát. Školský internát opustia žiaci do 15.00 h. Po prázdninách vyučovanie začína v pondelok 24. 02. 2020, a to podľa rozvrhu nepárneho týždňa. Na internát môžu prísť žiaci už v nedeľu od 16.00 h.

 • Deň otvorených dverí

   

  Vo štvrtok 13. februára 2020 od 09.00 do 11.00 h sa v Odbornom učilištii uskutoční DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ. Našim budúcim žiakom sa predstavia všetky naše UČEBNÉ ODBORY aj PRÍPRAVNÝ ROČNÍK a ŠKOLSKÝ INTERNÁT, ktorý máme už piaty rok a ktorý okrem ubytovania a stravovania poskytuje výchovu mimo vyučovania a bohatú a rôznorodú krúžkovú činnosť. 

 • Študentské simulované voľby do NR SR

  Vo štvrtok 06. 02. 2020 sa na našej škole uskutočnili študentské simulované voľby do Národnej rady SR. Potešil nás veľký záujem žiakov zúčastniť sa a prejaviť svoj názor. Volieb na našej škole sa zúčastnili výhradne len naši žiaci starší ako 15 rokov, pričom hlasovanie bolo anonymné. Cieľom volieb bolo umožniť žiakom prejaviť svoj názor, podporiť dialóg o politickom dianí a zažiť občiansku náuku v praxi. Simulované voľby taktiež podporujú záujem o dianie v našej krajine a poskytujú mladým praktickú skúsenosť s voľbami. Voľby prebehli pod záštitou Rady mládeže Bratislavského kraja. Viac informácií o simulovaných študentských voľbách nájdete na stránke www.studentskevolby.sk. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí pomohli s organizáciou volieb, ale aj tým, ktorí sa prišli pozrieť a zapojili sa.

  Zo 149 zapísaných žiakov-voličov sa zaregistrovalo 73 žiakov (49% oprávnených voličov) a počet platných hlasov bol 69. Najviac hlasov získali Sme rodina (10 hlasov - 14,5% platných hlasov), Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku (8 - 11,6%), Demokratická strana a Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (po 6 - po 8,7%), Máme toho dosť! a Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (po 5 - po 7,2%). Hlasy dostalo ešte ďalších 16 subjektov, žiadny hlas nedostali len 3 subjekty.

 • Príprava k voľbám

  V stredu 5. februára 2020 sa naši žiaci zúčastnili workshopu o študentských parlamentných voľbách 2020. Naša škola zapojila do projektu študentské voľby a študenti budú mať možnosť vyjadriť svoj názor v simulovaných parlamentných voľbách, ktoré sa konajú pod záštitou Rady mládeže Bratislavského kraja. Okrem zaujímavého príhovoru pani učiteľky PhDr. D. Križanovej si žiaci pozreli aj pútavé videá z projektu Už ste dosť veľkí. V ktorých známi youtuberi vysvetľujú, ako fungujú parlamentné voľby, prečo ísť voliť a podľa čoho sa rozhodovať. Workshop bol nestranícky a jeho cieľom bolo vzdelávať mladých ľudí o tom, ako funguje politický systém a kde hľadať informácie. Simulované študentské voľby sa na našej škole uskutočnia 6. februára 2020.

strana: